Віртуальна бібліотека "Теологіка" до головної сторінки
А-Я
ОСНОВИ ХРИСТИЯНСТВА
КЛАСИЧНА ЄВРОПЕЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ
ПСИХОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ ТА СВІДОМОСТІ
ЄВРОПЕЙСЬКІ РЕЛІГІЙНО-МІСТИЧНІ ВЧЕННЯ
духовні та філософські книги Близького Сходу
ДУХОВНІ ПАМ'ЯТКИ
фрагменти, дослідження, думки
А-Я
до головної сторінки
ОСНОВИ ХРИСТИЯНСТВА
КЛАСИЧНА ЄВРОПЕЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ
ПСИХОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ ТА СВІДОМОСТІ
ЄВРОПЕЙСЬКІ РЕЛІГІЙНО-МІСТИЧНІ ВЧЕННЯ
духовні та філософські книги Близького Сходу
ДУХОВНІ ПАМ'ЯТКИ
фрагменти, дослідження, думки
Віртуальна бібліотека "Теологіка"

Духовна, релігійна, філософська література
електронні книги

КНИГИ В КОЛЕКЦІЇ:

електронна книга

On the ends of good and evil. Tusculan disputations

Bell & Daldy, London, 1872
мова: англійська
"Трактат про межі добра та зла" видатного римського філософа I ст. до н.е. Марка Тулія Цицерона складається з серії діалогів, в яких досліджуються та порівнюються думки різних шкіл грецької філософії, особливо епікуреїзму, стоіцизму та перипатетиків, - про Бога, як про об`єкт чи межу наших думок та дії. "Тускуланські бесіди" - як і "Трактат про межі добра та зла", написані Цицероном під впливом втрати дочки, коли він залишив усі державні справи, виїхав з Риму до свого заміського будинку, та присвятив себе філософським пошукам. "Тускуланські бесіди" вчать нас як долати страх смерті та поглянути на смерть скоріш як на благо, аніж зло.
формат: pdf
розмір файлу: 3.60 Мb
↷ скачати
Фрагменти, дослідження, думки

Плотин - О природе, созерцании и Едином

(фрагмент из "Эннеад", Эннеада III, трактат 8)


§3.8.2. Я думаю ясно для каждого, что вопрос не в руках, или ногах, или каком-либо другом инструменте, полученном извне или внутреннем, а в том материале для природы, на которую направлена ее работа и которому она придает форму. В качестве применимого природой нужно также исключить воздействие рычагом - ведь какой такой способ давления или поднятия рычагом производит разнообразие цветов всех оттенков и очертаний? Даже скульпторы, лепящие восковые фигуры, не могут производить цвета, не получив их для своего применения откуда-то извне; люди же...

Хвала ж блаженному Богові, що потрібне зробив неважким, а важке непотрібним. Немає солодшого для людини і немає потрібнішого, як щастя; немає і легшого за це. Хвала ж блаженному Богові! Царство Боже в середині нас. Щастя в серці, серце в любові, любов же - в законі вічного. Це і є безперервна погожість та сонце, що не заходить, темінь сердечної прірви освічуючи. Хвала блаженному Богові!


Григорій Сковорода

"Вступні двері до християнської добронравності"

Free Web Hosting