Віртуальна бібліотека "Теологіка" до головної сторінки
А-Я
ОСНОВИ ХРИСТИЯНСТВА
КЛАСИЧНА ЄВРОПЕЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ
ПСИХОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ ТА СВІДОМОСТІ
ЄВРОПЕЙСЬКІ РЕЛІГІЙНО-МІСТИЧНІ ВЧЕННЯ
духовні та філософські книги Близького Сходу
ДУХОВНІ ПАМ'ЯТКИ
фрагменти, дослідження, думки
А-Я
до головної сторінки
ОСНОВИ ХРИСТИЯНСТВА
КЛАСИЧНА ЄВРОПЕЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ
ПСИХОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ ТА СВІДОМОСТІ
ЄВРОПЕЙСЬКІ РЕЛІГІЙНО-МІСТИЧНІ ВЧЕННЯ
духовні та філософські книги Близького Сходу
ДУХОВНІ ПАМ'ЯТКИ
фрагменти, дослідження, думки
Віртуальна бібліотека "Теологіка"

Духовна, релігійна, філософська література
електронні книги

КНИГИ В КОЛЕКЦІЇ:

[ ↵ ще книги автора ]

Філософія Просвітництва

[ ↵ до розділу ]
електронна книга

Философские произведения

ЭКСМО, Москва, 2005
мова: російська
Вольтер (наст. имя Мари Франсуа Аруэ) (1694 - 1778) навсегда вошел в историю мировой культуры как один из величайших мыслителей, писателей и общественных деятелей; человек, который был обязан своим успехом исключительно собственной настойчивости, уму и таланту. Правда, за свои творения, в которых ярко отразился его истинно французский характер, Вольтеру неоднократно пришлось коротать дни в печально знаменитой Бастилии. Его самого изгоняли из родной Франции, его сочинения приговаривали к сожжению - а он на равных переписывался с могущественными монархами, вершителями судеб христианского мира. При этом он еще сражался с Католической Церковью , правил в своем "маленьком королевстве" на границе Швейцарии и Франции и вообще жил самой настоящей, полнокровной жизнью, какую только мог позволить себе внутренне свободный и сильный человек в 18 веке. Эту книгу составили произведения, входящие в число шедевров, прославивших Вольтера-философа. Они отмечены неподражаемой печатью изящной и искрометной манеры великого французского насмешника.
формат: djvu
розмір файлу: 10.30 Мb
↷ скачати
Фрагменти, дослідження, думки

Мідяний змій

(Біблія, Книга Числа, фрагмент глави 21; вид.: переклад Івана Огієнка; стор. 203)


1 І почув ханаанеянин, цар Араду, що сидів на полудні, що Ізраїль увійшов дорогою Атарім, — і він став воювати з Ізраїлем, і взяв у нього до неволі полонених. 2 І склав Ізраїль обітницю Господеві й сказав: "Якщо справді даси Ти народ той у мою руку, то я вчиню їхні міста закляттям". 3 І вислухав Господь голос Ізраїлів, — і дав йому ханаанеянина, і він учинив закляттям їх та їхні міста, і назвав ім'я тому містові: Хорма. 4 І рушили вони з Гор-гори дорогою Червоного моря, щоб обійти едомський край. І підупала душа того народу в...

Хвала ж блаженному Богові, що потрібне зробив неважким, а важке непотрібним. Немає солодшого для людини і немає потрібнішого, як щастя; немає і легшого за це. Хвала ж блаженному Богові! Царство Боже в середині нас. Щастя в серці, серце в любові, любов же - в законі вічного. Це і є безперервна погожість та сонце, що не заходить, темінь сердечної прірви освічуючи. Хвала блаженному Богові!


Григорій Сковорода

"Вступні двері до християнської добронравності"

Free Web Hosting